alyva.lt - specializuota alyvos parduotuvė

Krepšelyje:

0 prekių už 0.00€
Jūsų krepšelis yra tuščias!

Plastinių tepalų panaudojimo ypatumai

Svarbu žinoti apie alyvas Birželis 20, 2014 .

Šie tepalai ekspoatacijos metu būna veikiamitermiškai, mechaniškai, chemiškai, todėl jų savybės keičiasi. Kokį tepalą guoliuose reikia naudoti irkada guolius tepti, nurodoma mašinos eksploatacijos instrukcijoje. Reikia žinoti, kad plastinių tepalųpanaudojimo sritį daugiausia lemia dvi pagrindinės savybės – lašėjimo temperatūra ir atsparumasvandeniui, todėl renkantis tepalą svarbu, kad jo lašėjimo temperatūra būtų aukštesnė už guolio darbotemperatūrą, kad būtų reikiamo (dažniausiai 2 NLGI klasės) tirštumo ir atsparus vandeniui, jeigu busnaudojamas drėgnoje aplinkoje.

Pakeičiant vienus tepalus kitais, reikia saugotis jų nesuderinamumo, kuris daugiausia priklauso nuo tirštikio ir funkcinių priedų. Sumaišius nesuderinamus tepalus, darbo metu, kai pakylatemperatūra, gali pasireikšti struktūriniai pokyčiai, turintys įtakos lašėjimo temperatūrai,penetracijai, koloidiniam stabilumui. Tepalai, sutirštinti to paties tipo muilu, paprastai yrasuderinami. Ličio tepalai yra nesuderinami su natrio tepalais, o kalcio – su natrio kompleksiniaistepalais. Muiliniai tepalai nesuderinami su bentonitiniais (nemuiliniais) tepalais. Keičiant tepalą kitu,svarbu, kad pastarasis derintųsi ir su guminėmis sandarinimo detalėmis. Priešingu atveju jos galiišburksti, sukietėti arba sutrūkinėti. Suderinamumas priklauso nuo polimero, iš kurio pagaminamaguma, nuo alyvos ir priedų. Tirštikis beveik neturi įtakos.

Dažniausiai yra naudojami 1, 2 ir 3 NLGI tirštumo klasių tepalai. Pasirenkant tirštumo klasę,reikia atsižvelgti į guolių padėtį, darbo sąlygas, tekumą (esant centralizuotai tepimo sistemai). Kaisvarbus tekumas, reikia naudoti 1 – osios tirštumo klasės tepalą. Visais kitais atvejais, kai lengvesnėsdarbo sąlygos, naudojami 2-osios, o kai sunkesnės – 3-osios tirštumo klasių tepalai. Guoliai turi būtiužpildomi ne daugiau kaip 30 % jų tūrio.

Paskutiniai atnaujinimai: Liepa 08, 2014