alyva.lt - specializuota alyvos parduotuvė

Krepšelyje:

0 prekių už 0.00€
Jūsų krepšelis yra tuščias!

Stabdžių skysčiai

Svarbu žinoti apie alyvas Birželis 20, 2014 .

Jie yra naudojami automobilių hidraulinėje stabdžių pavaroje perduoti stabdymo jėgai. Tai labai svarbios funkcijos, nuo jų priklauso automobilių darbo saugumas. Šiam tikslui dažniausiai yra naudojami poliglikolių ir jų eterių mišiniai su antioksidaciniais ir antikoroziniais priedais. Specialiais atvejais būna naudojamos labai mažos klampos siloksaninės alyvos, pasižyminčios maža klampos priklausomybe nuo temperatūros arba atitinkamos frakcijos mineralinės alyvos, į kurias, be kitų, dar būna įdedama destrukcijai atsparių klampinių priedų. Kartais naudojami ricinos su diacetonu ar kitokiu alkoholiu mišiniai.

Stabdžių skysčiai turi būti nedidelės klampos ir tekūs žemoje temperatūroje; kylant temperatūrai juose neturi susidaryti dujų burbuliukų; turi būti atsparūs oksidacijai ir stabilūs termiškai; nekoroduoti metalinių ir netirpinti elastinių detalių; gerai maišytis su vandeniu nekeičiant eksploatacinių savybių.

Poliglikolinių skysčių savybes reglamentuoja keletas norminių aktų: SAE J 1704, Amerikos Federalinis automobilių saugos standartas (FMVSS) Nr. 116, normuojantis automobilių stabdžių hidraulinių pavarų skysčių (DOT 3, DOT 4. DOT 5.1) savybes, bei juos apibendrinant iš ISO 4925 standartas. Juose dažniausiai skiriasi tik skysčių klampa ir virimo temperatūra. Paprastai būna nurodomos didžiausios klampos reikšmės, kurioms esant dar yra galimas beavarinis stabdžių veikimas neigiamoje temperatūroje. Stabdžiai patikimai ir lengvai veikia, kai skysčio klampa būna 800-1000 mm2/s. Pagal virimo temperatūrą sprendžiama apie garų kamščių susidarymo tikimybę stabdžių sistemoje esant didelėms apkrovoms. Stabdant automobilį stabdžių trinties energija virsta šiluma, kuri per trinkeles ir cilindrų stūmokliukus perduodama stabdžių skysčiui. Skysčiui įkaitus iki virimo temperatūros, sistemoje susidaro garų kamščiai, kurie stabdymo metu susispausdami neperduoda jėgos stabdžiams. Temperatūra stabdžių sistemoje priklauso nuo stabdžių tipo, eksploatacijos sąlygų. automobilio masės. Diskinių stabdžių skysčiai dėl mažesnių stabdymo trinkelių įkaista labiau (iki 140-150ºC) negu būgninių stabdžių skysčiai. Esant kalnuotai vietovei, temperatūra gali siekti iki 170-180ºC, o dar ir greitai važiuojant - ir aukštesnė.

Paskutiniai atnaujinimai: Balandis 26, 2020