alyva.lt - specializuota alyvos parduotuvė

Krepšelyje:

0 prekių už 0.00€
Jūsų krepšelis yra tuščias!

Alyvos priedai

Svarbu žinoti apie alyvas Birželis 20, 2014 .

Naujų arba geros būklės automobilių šeimininkų dėmesio yra verti produktai, kurie mažina trintį varikliuose. Juos netgi sunku pavadinti alyvos priedais, nes tepalas yra tik terpė, nešiojanti šias medžiagas. Tai, beja, svarbi detalė - su alyva nesureaguojantis priedas nepakeis jokių gero tepalo savybių. Šios grupės priedai dažnai gaminami naudojant pažangiausias technologijas, dar nesenai naudotas tik kosminėje pramonėje. Žinoma, tai nėra amžino gyvenimo eleksyras, tačiau mažindami trintį jie taupo variklį, palengvina užvedimą šaltyje ir netgi taupo kurą. Tiesa, šie produktai yra gana brangūs, bet ilgainiui ko gero atsiperka.
Didžioji dalis kitų tepalo priedų turėtų sudominti senų automobilių, turinčių jau remontuotinus variklius, šeimininkus. Naudojant juos galima pratęsti variklio amžių. Šių seniems varikliams skirtų priedų yra keletas rūšių:

  • Priedai, didinantys alyvos klampumą. Jie gerina alyvos klampumo savybes, didina kompresiją ir sumažina alyvos sunaudojimą.
  • Guminių riebokšnių hermetikai. Tai vieni iš naudingesnių priedų. Jie gali sugrąžinti guminių detalių elastingumą. Ši savybė praverčia, kai tepalas pradeda sunktis pro nuo laiko sukietėjusius riebokšnius. Tiesa, jie jau nepadeda, kai riebokšliai būna pažeisti mechaniškai.
  • Dūmijimo mažintojai. Tai pigūs ir gana efektyvūs preparatai, skirti nugalėti paskui seną automobilį nusidriekusį mėlynų dūmų šleifą, kartu sumažinantys alyvos sunaudojimą. Tokie priedai labai praverčia seną "lavonėlį" varant į turgų.
  • Kelios firmos gamina dar vieną labai įdomių priedų grupę. Jie skirti vožtuvų mechanizmo hidraulinių kompensatorių darbui atstatyti. Atsiradus nedideliam klaksėjimui, tokie priedai kuriam laikui gali atstoti dirbtuvių meistrą.

Priedų yra pačių įvairiausių ir nebūtinai skirtų tik variklio alyvai. Panašiomis savybėmis pasižymi ir priedai pavarų dėžėms ar reduktoriaus tepalui. Žinoma, priedai "senukams" maišosi su alyva ir vargu, ar pagerina jos savybes. Tačiau bent laikiną efektą jie garantuoja. Taigi ar brangiai remontuoti variklį, ar pigiai, tačiau laikinai pratęsti jo "gyvenimą" naudojant priedus, lieka spręsti jums.

Paskutiniai atnaujinimai: Balandis 26, 2020